شبکه اچ بی او هک شد! قسمت هایی از سریال بازی تاج و تخت لو رفت.

شبکه اچ بی او هک شد! هکرها و باج خواهی از عوامل سریال بازی تاج و تخت

 

در حالی که شبکه HBO خود را برای پخش قسمت چهارم از فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت آماده می‌کرد، سرورهای این کانال گرفتار هکرها شده و چند قسمت از سریال‌های آن به سرقت رفت!

هک شبکه اچ بی او توسط هکرها
هکرها اطلاعات داخلی شبکه اچ بی او را هک کردند.

 

در این حمله سایبری، که ناشی از نقص امنیتی موجود در سرورهای شبکه HBO عنوان شده، سناریوی قسمت بعدی سریال بازی تاج و تخت به همراه دو قسمت از سریال‌های Ballers و Room 104 مورد هجوم قرار گرفته و بر روی شبکه اینترنت و فضای مجازی پخش شده است. هکرهایی که به اطلاعات و برنامه‌های نمایش داده نشده شبکه اچ بی او دست یافته‌اند و به راس خبرهای آمریکا بدل شده‌اند، اعلام کردند ایمیل‌ها و اسناد این شبکه تلویزیونی را نیز در اختیار دارند.

 

باج خواهی هکرها

هکرها اعلام کردند به جز دسترسی به فیلمنامه و قسمتی از سریال بازی تاج و تخت ایمیل‌ها و اسناد بازرگانی مدیرعامل این شبکه را که در فاصله نیمه آوریل تا نیمه ماه مه نوشته شده نیز در اختیار دارند. آنها اسنادی مربوط به بازاریابی این سریال مشهور را نیز به دست آورده‌اند.

با این حال سخنگوی این شبکه که نامش اعلام نشده با ارسال بیانیه‌ای برای ورایتی ادعا کرده است هکرها به سیستم ایمیل شبکه دسترسی نداشته‌اند و این کمپانی بزرگ ادعاهای آن‌ها را باور ندارد.

ریچارد پلپر مدیرعامل شبکه اچ بی او هفته پیش به کارکنانش اطمینان داد که ایمیل‌های آنها در اختیار هکرها نیست. این شبکه هم جز با نیروهای حقوقی ، با نیروهای امنیت داخلی نیز در تلاش است تا بتواند هکرها را پیدا کند.
در عین حال واشنگتن پست اعلام کرد هکرها تقاضای میلیون‌ها دلار باج کرده‌اند تا اطلاعات سرقت رفته از شبکه اچ بی او را منتشر نکنند.

 

این هکرها با ارسال پیامی نوشتاری به صورت آنلاین که متنی با حروف سفید روی زمینه سیاه است، اولتیماتومی داده‌اند که باید چند میلیون دلار به آنها پرداخت شود. آنها ادعا کرده‌اند فیلمنامه ۵ قسمت از فصل جدید سریال بازی تاج و تخت را در اختیار دارند. در پیام آن‌ها آمده است: «ظرف سه روز پول را پرداخت کنید وگرنه بیش از ۱.۵ ترابایت اطلاعات شبکه اچ بی او شامل برنامه‌ها، اطلاعات محرمانه شرکت و آپلود کامل سریال‌ها و اسناد حساس محرمانه منتشر خواهد شد.».

 

 

بازی تاج و تخت

این اولین باری نیست که سریال Game of Thrones در شبکه اچ بی او مورد حمله سایبری قرار می‌گیرد؛ در سال 2015، چهار قسمت اول از فصل پنجم این سریال به سرقت رفته و بر روی فضای مجازی منتشر شد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.