واکنش علی مطهری به شهادت محسن حججی

یادداشت علی مطهری برای شهادت محسن حججی

 

رسانه,علی مطهری,یادداشت علی مطهری برای شهادت محسن حججی,شهید محسن حججی شهید مدافع حرم
شهید مدافع حرم محسن حججی

 

علی مطهری در اینستاگرام خود درباره شهید مدافع حرم محسن حججی یادداشتی منتشر کرد.

متن یادداشت به شرح زیر است:

شهادت مجاهد عزیز و مدافع سرزمین‌های اسلامی محسن حججی خون جدیدی است که به پیکر جامعه اسلامی وارد شد و بار دیگر روح حماسه را در این پیکر دمید. این خون‌ها نویدبخش نابودی وهابیت و صهیونیسم و آزادی فلسطین است. به تعبیر شهید آیت‌الله مطهری «شهادت تزریق خون است به پیکر اجتماع. اگر شور یک عارف عاشق پروردگار را با منطق یک نفر مصلح ترکیب کنند، از آن‌ها منطق شهید در می‌آید. خون شهید برای همیشه در رگ‌های اجتماع می‌جوشد.»

 

درباره شهید مدافع حرم محسن حججی

محسن حُججی (زادهٔ ۱۳۷۱، نجف‌آباد – شهادت: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، مرز سوریه و عراق) خیّر و از نیروهای ایرانی مدافع حرم بود که در مرداد ۱۳۹۶ و در عملیات علیه نیروهای داعشبه اسارت داعش درآمد. خبرگزاری اسپوتنیک نیوز، به نقل از رسانه‌های وابسته به داعش، خبر اسارت وی را اعلام کرد.

داعش چندی پس از انتشار فیلمی که ادعای به اسارت درآوردن محسن حججی را داشت، اعلام کرد که وی را به قتل رسانده‌است. وی دهمین عضو از لشکر زرهی ۸ نجف اشرف است که طی جنگ در خاک سوریه به شهادت رسید.

وی در زمینه ترویج و تبلیغ کتاب از اعضای فعال مؤسسه احمد کاظمی بود که به فعالیت‌های خیریه و کمک به محرومیت زدایی در مناطق فقیر کشور می‌پرداخت. فرزند او دو ساله است. محسن حججی یکی از نیروهای لشکر زرهی ۸ نجف بود. ایشان دانش‌آموخته مرکز آموزش علمی کاربردی علویجه در رشته تکنولوژی کنترل ورودی سال ۸۷ بود.

رسانه‌های داخلی ایران در واکنشی‌هایی مشابه اسارت شهید را با پایمردی او تا آخرین لحظات در برابر داعش همراه با موج وسیعی از بازتاب آن در جامعه ایران و خارج توصیف کردند؛

Leave A Reply

Your email address will not be published.