محمدعلی نجفی شهردار تهران شد.

محمدعلی نجفی شهردار جدید تهران شد.

شهردار تهران محمدعلی نجفی

 

محمدعلی نجفی شهردار جدید تهران شد.
نجفی با اتفاق آرای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب شد. در ادامه جزئیات انتخاب شهردار تهران توسط شورای پنجم را بخوانید.

محمدعلی نجفی با کسب اتفاق آراء اعضای شورای پنجم به عنوان شهردارجدید تهران انتخاب شد.
در جلسه امروز شورای پنجم، انتخاب شهردار تهران در دستور کار اعضای این شورا قرار گرفت که در نهایت محمدعلی نجفی با کسب اتفاق آرا به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.
امروز حسین مرعشی و محسن مهرعلیزاده دوتن دیگر از نامزدهای شهرداری تهران نیز با حضور در جلسه اعضای منتخبان شورای شهر، برنامه‌های خود را تشریح کردند.
زمانی که اعضا مشغول بررسی نهایی و اعلام نظر بودند، محسن مهرعلیزاده و الهه کولایی نیز انصراف خود را اعلام کردند.
حسین مرعشی نیز صبح امروز پس از ارائه برنامه‌های خود خطاب به اعضای شورا اعلام کرده بود تا زمانیکه کسان دیگر داوطلب شهرداری باشند بنده را در راى گیرى شرکت ندهید و چنانچه کسى داوطلب این مسوولیت نباشد من آمادگى پذیرش مسوولیت را دارم.

درباره نجفی

محمدعلی نجفی (زاده ۲۳ دی۱۳۳۰، تهران) سیاستمدار، شهردار تهران ، مدرس دانشگاه ایرانی، مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور ایران، عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی جمهوری اسلامی ایران است. همچنین دبیر سابق ستاد هماهنگی اقتصادی، سرپرست سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و از بنیان‌گذاران حزب کارگزاران سازندگی، عضو هیئت علمی (بازنشسته) دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
نخستین مسئولیت او بعد از ورود به ایران، ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان از سال ۱۳۵۹ به مدت یک‌سال بود.
وی در خلال سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ و در اواخر جنگ ایران و عراق سمت معاونت آموزشی صدا و سیما را عهده‌دار بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.