کنکوری ها در دام کلاهبرداران

کنکوری ها طعمه‌ی کلاهبرداران

 

کنکوری ها - کلاهبرداران

سرهنگ نیک‌نفس در خصوص کنکوری ها گفت: متقاضیان دانشگاه‌ها مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار نشوند و حتما برای دریافت مشاوره در خصوص ثبت نام و انتخاب رشته از مشاوران واقعی کمک بگیرند.

 سرهنگ علی نیک نفس، در خصوص افزایش وقوع برخی از جرائم در برخی از مناسبت‌ها گفت: افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری با فریب دادن کاربران و استفاده از مناسبت‌ها و موضوعاتی خاص همواره به دنبال عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند. برخی از روزها و مناسبت‌ها به سودجویان کمک خواهند کرد تا با سهل انگاری، غفلت و شاید اشتیاق کاربران، اتفاقات مجرمانه‌ای را رقم زده و زمینه کلاهبرداری را فراهم کنند.

وی در ادامه گفت: سایت‌ها و صفحات مشاوره، ثبت نام در کنکور، انتخاب رشته و پرداخت وجوه مورد نیاز بصورت اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی از جمله مواردی هستند که این روزها بازدید کنندگان بسیاری دارند و همین بازدید بالا زمینه را برای فعالیت مجرمانه فراهم می‌آورد تا کلاهبرداران از کم توجهی و کم دقتی قربانیان نهایت سوء استفاده را کرده و اطلاعات آن‌ها را بهسرقت ببرند و سواستفاده کنند.

 

توصیه سرهنگ نیک نفس

با توجه به زمان آغاز انتخاب رشته‌های دانشگاهی امکان وقوع کلاهبرداری در این خصوص ممکن است . علت این امر را می‌توان اشتیاق داوطلبان و خانواده آن‌ها برای انتخاب رشته و پذیرفته شدن در دانشگاه دانست.

وی مهمترین موضوع را بهترین انتخاب برای قبولی در دانشگاه اعلام کرد و افزود: در این ایام شاهد بارگذاری سایت‌ها و کانال‌های مشاوره امور تحصیلی و انتخاب رشته، سایت‌ها و صفحات جعلی رو به رشد اند. که جز هدف کلاهبرداری از پذیرفته شدگان باتبلیغات کذب و غیر واقع و البته جذاب کاربران نیست.

سرهنگ نیک نفس با بیان اینکه بعضی از مشاوره‌های تخصصی در این حوزه مورد تایید سازمان سنجش و وزارت علوم نیست، گفت: برخی از افراد سودجو با راه اندازی سایت‌ها و کانال‌های مشاوره‌ای و انجام انتخاب رشته برای داوطلبین و اخذ مبالغی هنگفت، اقدام به کلاهبرداری نموده که باید دقت داشته باشند دریافت مبالغ بالا تضمینی برای قبولی افراد در رشته‌های مورد نظرشان نخواهد بود و حتی ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیسفتا ادامه داد: گروهی از کلاهبرداران پا را فراتر گذاشته و با ارائه خدمات مبتنی بر ارزش افزوده و اعلام شماره تلفن‌هایی خاص یا با ارسال پیامک‌های جعلی افراد را به لینک‌هایی خاص هدایت می‌کنند. لینک‌هایی که برخی اوقات جعلی بوده و با ادعای رایگان بودن یا دریافت هزینه‌هایی کمتر از سایرین و با ظاهری شبیه به سایت‌های اصلی به دنبال سرقت اطلاعات کاربران هستند.

سرهنگ نیک‌نفس در توصیه به کنکوری ها: متقاضیان دانشگاه‌ها مراقب باشند تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نشده و حتما برای دریافت مشاوره در خصوص ثبت نام و انتخاب رشته از مشاوران واقعی کمک بگیرند.

وی تاکید کرد: داوطلبان در مواجهه با سایت‌ها و درگاه‌های بانکی فیشینگ رامد نظر قرار داده تا دچار آسیب و خسارت نشوند. همچنین از در اختیار قرار دادن اطلاعاتی از قبیل شماره پرونده و شماره دواطلبی و سایر اطلاعات به دیگران که امکان هرگونه سوءاستفاده و انجام انتخاب رشته‌ای نامناسب از جانب سودجویان را فراهم می کند، خودداری کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.