راه های درمان زود انزالی

درمان زود انزالی با رویکرد های نوین

در نگاه اول زود انزالی مشکلی است که موجب کاهش کیفیت در رابطه جنسی زوجین می شود.  زن یا مردی که دچار مشکل زود انزالی هستند علاوه بر نداشتن رضایت از رابطه جنسی خود ، دچار احساس ضعف و به دنبال آن گرفتار افسردگی می شوند. زود انزالی حتی گاهی منجر به خجالت  و شرم در مقابل شریک جنسی می شود.از اینرو درمان زود انزالی اهمیت پیدا می کند.

در این مقاله قصد داریم تا به راه های درمان زود انزالی در مردان بپردازیم . تک راه ها را موشکفانه بررسی خواهید کرد تا کسانی با این مشکل روبرو هستند راحل مناسبی برای رفع ان بیابند ، پس در ادامه همراه ما باشید.

مکانسیم زود انزالی چیست !!زود انزالی

به طور کلی زود انزالی را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

دسته اول شامل مواردی می شود که مرد یا زن در زمان کمتر از استاندارد تعریف شده به انزال یا همان اوج لذت جنسی خود میرسند.

و اما دسته دوم که بیشتر در مردان شایع می باشد ، زمانی که مرد قبل از انکه ارضا شود دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گویند که مرد دچار انزال زودرس است.

به صورت استاندارد و طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به اوج لذت جنسی برسد بین 5 تا 10 دقیقه است . هر چند اکثریت آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تا رسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم بویژه همزمانی رسیدن به اوج لذت طرفین مهم می باشد.

حتی در برخی از افراد  مبتلا به زود انزالی ، در کمتر از 118 ثانیه از شروع مقاربت انزال صورت میگیرد .

دلایل زود انزالی

عامل زود انزالی چه چیزی می باشد ؟

زود انزالی در اکثر موارد ریشه مشخصی ندارد. با افزایش سن و تجربه در رابطه جنسی، اغلب مردان یاد می گیرند که چگونه ارضا شدن را به تعلیق بیاندازند. ممکن است زود انزالی در موارد و شرایط خاص و یا در حالتی که از آخرین انزال مدت زمان زیادی گذشته باشد، رخ دهد. عوامل روانی مانند افسردگی ، احساس گناه ، خستگی و حتی اضطراب نیز می توانند منجر به انزال زودرس شوند.

در برخی از حالات ممکن است انزال زودرس با علت های زمینه ای مانند  آسیب دیدگی ، مشکلات هورمونی و یا عوارض جانبیِ برخی داروهای خاص مرتبط باشد.

درمان زود انزالی

در ادامه به دلایل اصلی زودانزالی میپردازیم:

قبل از اینکه به راه های درمان زود انزالی بپردازیم بهتر است تا حدودی  دلایل اصلی زودانزالی را بشناسیم.

روابط جنسی با فواصل طولانی :

یکی از مهمترین عوامل انزال زودرس فواصل طولانی بین هر نزدیکی می باشد ، وقتی که احساسات جنسی بین زوجین انباشته میشود ،  معمولا کنترل یک باره آنها سخت شده و باعث انزال زودرس میشود .

بیماری های روحی مانند اضطراب و استرس :

مهمترین عامل ایجاد و تشدید زود انزالی در مردان اضطراب و استرس است. از دیگر عوامل می توان به اختلال نعوظ، افسردگی، توقعات غیر منطقی جنسی از خود، مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر اشاره کرد.

استرس و اضطراب

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.