مصرف نان و برخی از مضرات آن!

مصرف نان و برخی از مضرات آن!

 نان یکی از غذا های پرطرفدار در کشور ما است. اکثر نان ها با استفاده از آرد سفید و با دمایی بالاتر از ۴۰۰ درجه پخته شود که فقط باعث تولید قند می شود. یعنی با خوردن نان مقدار زیادی قند وارد بدن خود می کنیم. جالب است بدانیم که قندی که از طریق میوه ها مصرف می کنیم به دلیل داشتن انواع ویتامین سریع وارد چرخه متابولیسم شده و به انرژی تبدیل می شود.

مصرف نان - مصرف نان و برخی از مضرات آن

نان سفید (نانى که سبوس گندم آن کاملاً گرفته شده باشد) بزرگ‏ترین لطمه را به سلامتى مردم مى‏‌زند. پوست گندم که به صورت سبوس درمى‏‌آید و به وسیله الک کردن از آرد جدا مى‏‌شود، دارای مواد مغذی بسیار زیادی است و شاید به همین دلیل سبوس گندم را پوسته عجیب و اسرارآمیز نامیدند، زیرا یکى از مهم‏ترین اعمال حیاتى موجودات زنده اکسیداسیون گوگرد آلى است و در بدن انسان ماده‌اى به نام گلوتاتیون وجود دارد که این اکسیداسیون را انجام مى‏‌دهد و گلوتاتیون از اسید گلوتامیک ساخته شده و این اسید گلوتامیک باید به وسیله غذاها هر روز وارد بدن شود و این ماده در هیچ‏‌ یک از غذاها به اندازه ‏اى که در گندم هست وجود ندارد.

تمام اسید گلوتامیک موجود در گندم، در پوسته، یعنى سبوس آن جمع شده و در آرد سفید مطلقا وجود ندارد و آرد سفید تقریبا از نشاسته خالص ساخته شده است. بنابراین، نانى که از آرد سفید تهیه شده باشد یکى از مهم‏ترین اعمال حیاتى بدن را دچار وقفه مى‏‌کند و عوارضى از آن ایجاد مى‏‌شود.

از دیگر ضررهای نان سفید باید به این نکته اشاره کنیم که در نان سفید، فسفر و منیزیم که از عناصر حیاتى لازم براى بدن هستند وجود ندارد همچنین نان‌سفید در کاهش نسل بشر تأثیر دارد و آدمى را کم‏ خون مى‏‌کند چرا که ویتامین‌ها در افزایش نسل اثر گزار است و مهمترین ضرر مصرف نان سفید یبوست است که به ام الامراض تشبیه شده است چرا که یبوست سرچشمه بروز بسیاری از بیماری‌هاست.

اما قند بدون ویتامین، مستقیما به چربی تبدیل شده و باعث افزایش وزن و تجمع چربی ها در بدن به خصوص شکم و پهلو می شود. مصرف این گونه نان و قند های بدون ویتامین علاوه بر افزایش وزن منجر به بیماری های کبدی شده و در دراز مدت باعث ایجاد بیماری کبد چرب می شود.

در گذشته نان سنگگ به عنوان سالم ترین نان شناخته شده بود چرا که بر روی سنگ ها و ریگ های داغ پخته می شود اما امروزه تا عوض کردن تنور ها و پخت این نان‌ها توسط حرارت از بالا و سطح فلزی آن را به نامرغوب ترین نان تبدیل کرده است.

قند های بدون ویتامین دقیقا مثل قند و شکر دارای انرژی بالایی هستند اما برخلاف آن ها به چرخه متابولیسم وارد نشده و در بخش های مختلف بدن به صورت چربی اضافی جمع می شوند. قند نان های سفید یکی از علل اصلی دیابت , فشار خون بالا , ناتوانی های تنفسی است. در غیاب ویتامین , اکسیژن , به رادیکال های آزاد تبدیل شده و آسیب هایی جدی به اندام های بدن می رساند.  همچنین این قند ها باعث ایجاد بیماری هایی مانند بیماری های صفرا , کبد , انواع سرطان از جمله سینه و پروستات می شوند.

خیلی راحت تا افزودن ویتامین B در کارخانه به آرد نان‌های سفید مثل نان تافتون , لواش , سنگگ و بربری می توان از بسیاری از این مسائل جلوگیری کرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.