اسرار سینما ، چرا پاپ کورن بوی خوبی دارد؟

سينما يک رسانه ديداري شنيداري مبتني بر فناوري است که به وسيله آن فعاليت اقتصادي و همچنين هنري انجام میگیرد. سينما جديدترين شاخه هنر، معروف به هنر هفتم است و امروزه يکي از عمومي‌ترين و محبوب‌ترين توليدات هنري را ارائه مي‌کند. سينما همچنين به محل پخش عمومي فيلم سينمايي نيز گفته مي‌شود.
در ايران هر ساله روز 21 شهريور بعنوان روز سينما گرامي داشته مي‌شود.

 

 

اسرار سینما

همه ما عاشق تماشای فیلم بر روی پرده سینما هستیم. اما بسیاری از چیزها در سالن‌های سینما بسیار عجیب و غریب به نظر می رسد. با همراه باشید تا بخش هایی از اسرار و حقایق سینما را بررسی کنیم.

 

 

تمیز کردن
اسرار سینما – تمیز کردن سالن

کارکنان سینما به علت سانس‌های فشرده، سالن‌ها را به درستی تمیز نمی‌کنند.

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که کف سالن‌های سینما با وجود تمیز کردن کارکنان چسبناک و کاملا کثیف است؟ زیرا زمان بین دو سانس بسیار کم است، تمام کارکنان تنها در آن زمان کم می‌توانند پله‌ها و کف را تمیز کنند و اغلب این کار نیز با عجله و بی دقت انجام می‌شود. کف سالن‌ها و صندلی‌ها به طور صحیح در شب و با محلول‌های تمیز کننده تمیز می‌شوند.

 

 

اسرار سینما
اسرار سینما – تمیز کردن

برای کارکنان برداشتن زباله‌ها از روی صندلی راحت‌تر از زیر صندلی است.

البته بهترین گزینه این است که خودتان زباله‌ها را بیرون بیاورید. اما اگر تصمیم گرفتید فنجان یا جعبه پاپ کورن خود را همان جا بگذارید، بهتر است آن را روی صندلی خود قرار دهید تا آن را روی کف زمین بگذارید. این کار باعث می‌شود که کارکنان سینما پس از اتمام فیلم، زباله‌ها را جمع‌آوری کنند.

 

 

صدا در سینما
اسرار سینما – میزان صدا

صدای بالا در سینما می‌تواند برای شنوایی شما خطرناک باشد.

با وجود این که استانداردهای سیستم صوتی و قانون سطح صدای نرمال در اکثریت سینماها اجرا می‌شود، اما برخی از سینماها صدای فیلم را به دلخواه خود تنظیم می‌کنند. در این سینماها هنگام اکران فیلم‌های اکشن با وجود صحنه‌های نبرد و بمب‌گذاری که در آن میزان صدا معمولا از سطح مورد تایید بالاتر است مراقب شنوایی خود باشید. حداقل برای مراقبت از شنوایی خود، از دیدن زیاد فیلم‌های اکشن در سینما خودداری فرمایید.

 

 

پاپکورن
اسرار سینما – پاپ کورن خوش عطر

چرا پاپ کورن بوی خوبی دارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که نمی توانیم در برابر بوی پاپ کورن مقاومت کنیم. برخی سینماها دارای دستور العمل‌های مخفی خود هستند که به تولید عطر باور نکردنی کمک می کند. به عنوان مثال، برخی از مخلوط نارگیل و روغن کلزا استفاده می‌کنند. دوم اینکه … خوب، همیشه مواد افزودنی وجود دارد.

 

 

 

جا لیوانی
اسرار سینما – جایگاه مخصوص لیوان

تا سال 1981، صندلی‌ها جایگاه لیوان نداشتند.

جالب است بدانید که جایگاه قرار دادن لیوان بر روی صندلی‌های سینما در سال 1981 اختراع شد، یعنی حدود 60 سال بعد از افتتاح اولین سینمای دارای سیستم خنک کننده در آمریکا.

 

 

پاپکورن
اسرار سینما – پاپ کورن تازه

پاپ کورن همیشه تازه فروخته نمی‌شود

بیشتر کارکنان سالن‌های سینما اعتراف می‌کنند که یکی از بهترین ویژگی‌های پاپ کورن این است که برای چند روز می‌توان آن را نگه داشت و فروخت. اگر پاپ کورن از صبح تا شب به فروش نرسد، کارکنان آنها را در کیسه‌های پلاستیکی ریخته، و صبح روز بعد آنها را گرم می‌کنند و می‌فروشند.

ترجمه: مووی مگ

Leave A Reply

Your email address will not be published.