پیراشکی سیب زمینی

دستور تهیه پیراشکی سیب زمینی

پیراشکی سیب زمینی

پیراشکی سیب زمینی یکی از خوراکی های خوشمزه ای که میتوانید در خانه برای خود و فرزندان دلبنتان آماده کنید .

براي : 4 نفر
زمان تهیه : 120 دقيقه

مواد لازم

6 عدد سیب زمینی متوسط
2 قاشق غذاخوري روغن
4 ليوان آرد
1 قاشق چايخوري نمک
1 قاشق چايخوري شکر
1 قاشق چايخوري مخمر فوري
1 و 1/2 ليوان آب گرم
3 قاشق غذاخوري کره
1 عدد پیاز
1 قاشق غذاخوري روغن زیتون

پيراشکي سيب زميني

 

 

روش تهیه:

سيب زميني ها را پوست کرده و خرد نمایید و داخل قابلمه اي بريزيد.آنقدر آب اضافه کنيد تا روي سيب زميني ها پوشانده شود سپس قابلمه را روي حرارت متوسط قرار دهيد تا سيب زميني ها بپزند.پس از آن سيب زميني ها را بکوبيد تا نرم شوند.

کره و روغن زيتون را داخل ماهيتابه ریخته و روي حرارت ملايم قرار دهيد. پياز خرد شده را اضافه کرده و تفت دهيد تا پياز نرم و طلايي شود.سپس مخلوط پياز داغ و کره را با سيب زميني مخلوط کرده و کنار بگذاريد.

براي تهيه خمير،مخمر خشک را داخل کاسه اي ریخته و آب گرم را اضافه نمایید، مخلوط کنيد و 5 دقيقه کناري قرار دهيد. سپس روغن و مخلوط آرد ، نمک و شکر را اضافه کنيد و با دست ورز دهید تا خمير نرمي بدست آيد.

خمير را داخل کاسه اي که از قبل چرب کرده ايد بگذاريد ، روي ظرف را با نايلون پوشانيده و 30 دقيقه در جاي گرمي استراحت دهيد.بعد خمير را کمي ورز داده و 1 ساعت ديگر  بی حرکت بگذاريد.

روي سطح کار آرد پاشیده و خمير را روي سطح کار قرار دهيد.دقت کنيد که خمير را با اضافه کردن آرد بيش از حد سنگين نکنيد.خمیر را به تکه هاي يکسان تقسيم کنيدو در کف دست تان گرد پهن کنيد و مقداري از مايه سيب زميني داخل خمير بگذاريد و خمير را از وسط تا کنيد.در صورت تمایل میتوانید تکه های کالباس و همینطور پنیر پیترا هم اضافه کنید. لبه هاي خمير را با فشار دست به هم بچسبانيد. میتوانید بصورت رولت هر در آورید اما مراقب باشید مایه سیب زمینی از طرفین بیرون نریزد.

داخل قابلمه روغن ریخته و پس از اينکه داغ شد خميرهاي سيب زميني را با حرارت متوسط سرخ کنيد. پس از اينکه يک طرف طلايي شد برگردانيد تا طرف ديگر آن نيز طلايي شود ، پيراشکي ها را روي دستمال کاغذي قرار دهيد تا روغن اضافي شان گرفته شود سپس همراه با سس دلخواه سرو کنيد.

از این پیراشکی میتوان برای پيش غذا, شام, عصرانه, ميان وعده و نهار استفاده نمود.

لذت ببرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.