ترشی گوجه سبز

ترشی گوجه سبز

ترشی گوجه سبز

مواد لازم :

گوجه سبز      1کیلوگرم
شکر              250 گرم
سرکه            2 پیمانه
دارچین          1 قاشق چایخوری

 

طرز تهیه :

سرکه، دارچین و شکر را داخل ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. پس از جوشیدن گوجه سبزها را به مواد اضافه کرده و اجازه می دهیم تا یکی دو جوش بخورد بعد از روی حرارت برمیداریم تا خنک شود سپس آن را درون ظرف مورد نظر که اکثرا از ظروف شیشه ای استفاده می شود ریخته و درب آن را می بندیم و در جای خنک قرار می دهیم. ترشی بعد از چند روز (حداقل یک هفته) آماده استفاده است. میتوانید از ترشی گوجه سبز همراه غذا های خوشمزه و اصیل ایرانی میل کنید.

این میوه به سرعت می‌رسد و مدت نگهداری آن در یخچال ۴ روز است.

 

 

خواص درمانی گوجه سبز

باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می‌شود، از این رو می‌تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد. این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد. اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد. همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی این میوه هستند.

CULPEPES، گیاه‌شناس معروف قرن ۱۷ عقیده داشت که مصرف گوجه سبز برای بهبود طعم دهان  بسیار مفید است و پختن برگ‌های درخت گوجه سبز در سرکه می‌تواند در درمان کرم‌های حلقوی مؤثر باشد. از خواص دیگر این میوه، خاصیت مسهلی آن است که به خوبی شناخته شده‌است. همچنین اثرات منحصر به فرد آن شامل کاهش فشار خون و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملکرد معدی-روده‌ای است.

مطالعات نشان می‌دهد که این میوه می‌تواند در درمان تومورها مؤثر باشد. همچنین به دلیل وجود اسید اسکوربیک برای افراد مبتلا به نقرس توصیه می‌شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.