خورشت فسنجان غذای لذیذ و خوشمزه‌ی ایرانی

آموزش طبخ خورشت فسنجان

خورشت فسنجان یکی از غذاهای خوشمزه ایرانی که براحتی میتوانید آن را تهیه و از میل کردن آن در کنار خانواده لذت ببرید.با ما همراه باشید.

خورشت فسنجان

 

مواد لازم برای 4 الی 5 نفر

مرغ              یک تا یک‌ونیم کیلو گرم
روغن            100 گرم
مغز گردو       400 گرم
پیاز              2 عدد
رب انار          200 گرم
گلپر             1/4 قاشق چایخوری
زعفران         به میزان لازم
نمک            به میزان لازم

 

طرز تهیه خورشت فسنجان

 

مرغ را بپزید. پیاز را رنده کرده و تفت دهید. گردو را خوب کوبیده و با پیاز بجوشانید . نمک، زعفران و رب انار را با گردو و پیاز به مرغ پخته شده اضافه کرده و شعله را بسیار کم کنید .بگذارید خورشت به روغن بیفتد . در صورت تمایل می توانید به رب انار 2 قاشق مربا خوری شکر اضافه کنید. این خورشت را با ماهی هم می شود تهیه کرد. در این صورت همه مواد را به شکل بالا تهیه کنید . ماهی را قطعه قطعه ببرید و سرخ کنید و در این مایه قرار دهید تا با حرارت کم بپزد. در صورت مصرف گوشت چرخ کرده به جای مرغ ، آن را با پیاز رنده کرده مخلوط کنید و به شکل کوفته ریزه در آورید و کوفته ها را در روغن سرخ کنید . به جای گوشت مرغ می شود از مرغابی و بوقلمون نیز استفاده کرد .

برای  خوش رنگ شدن خورشت می توان یك قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی به آن افزود.

نکته: در صورتی كه گوشت مرغ زودتر پخت، می توان مرغ را از خورشت خارج كرد تا با شعله ملایم كاملاً بپزد و جا بیفتد (كم آب شود). در این صورت خورشت‌خوشمزه ای خواهد شد.

در شمال ایران برای بهتر جا افتادن خورشت فسنجان، از شب قبل، گردو را به مدت چند ساعت با حرارت ملایم در آب می پزند و هر نیم ساعت، یك استكان آب خنك به آن اضافه می كنند. روز بعد بقیه مواد را به آن می افزایند. شما هم می توانید برای داشتن خورشتی لذیذتر این كار را انجام دهید.

نوش جان.

Leave A Reply

Your email address will not be published.