آموزش طراحی لوگو گام اول

معرفی انواع سبک در طراحی لوگو :

طراحی لوگو بحثی گسترده می باشد . ما به صورت گام به گام شما را با این دانش اشنا می کنیم . حتما با سبک های مختلفی در طراحی لوگو آشنا شده اید . شناختن این سبک ها مهم می باشد و به شما در طراحی لوگو کمک می کند.

سبک نوشتاری اولین سبک در طراحی لوگو

سبک نوشتاری لوگو

کهن ترین سبک طراحی لوگو سبک نوشتاری است که در آن از فونت و یا نوشته ی گرافیکی استفاده میشود در گذشته های دور بسیاری از این نوع لوگو در طراحی استفاده میکردنند در این سبک طراحی لوگو
نوشته ها به صورت ساده نوشته میشوند این نام معمولا اسم برند شرکت است که به صورت گرافیکی طراحی میگردد برخی از طراحان با ویرایش فونت ها آن هارا کاستومایز میکنند و از حالت سادگی دی می آورند برخی دیگر از فونت استفاده نکرده و با ابزار قلم نرم افزار های طراحی نوشته ای خاص خلق میکنند هر دو مورد مناسب است اما نوع دوم یونیک و خاص تر است . همچنین سبک هر نوشته میتواند مفهومی را منتقل کند مثلا فونت هایی که بولد هستنند و ضخیم هستنند قدرت را القا میکنند و فونت های نازک تر ظرافت کار  یک شرکت را نشان میدهند.

سبک نماد دومین سبک لوگو

دومین روش از انواع آرم و لوگو  سبکی است که به هیچ وجه از نوشته در آن استفاده نمیشود این سبک درای ظرافت خاصی است و میتوان گفت سخت ترین نوع طراحی لوگو میباشد طراحی نمادی که در عین سادگی بتواند مفهوم کاری یک شرکت را برساند  و یونیک و خاص باشد بسیار کار مشکلی است در طراحی نماد میتوان از محصول شرکت استفاده کرد و یا اینکه از خدماتی که یک شرکت ارائه میدهد بهره برد مثلا سرعت عمل ارسال سفارش و یا کیفیت محصولات را در لوگو نشان داد سبک تصویری یکی از بهترین سبک ها در طراحی لوگو میباشد زیرا حافظه تصویری افراد بسیار قوی تر از حافظه نوشتاری آن هاست و عکس ها را راحت تر به خاطر میسپارند

سبک نماد در طراحی لوگو

سومین سبک از انواع لوگو و آرم سبگ ترکیبی

و در نهایت آخرین سبک و بهترین سبک لوگو سبک ترکیبی میباشد چون در این سبک علاوه بر این که نام برند یک شرکت در لوگو وجود دارد نمادی از کسب و کار آن نیز هست این سبک کاربردی ترین سبک برای شرکت های تاره تاسیس میباشد که طراح های لوگو همیشه آن را به مشتری پیشنهاد میدهند و شاید بتوان گفت که بیش از ۹۰ درصد سفارشات طراحی لوگو مربوط به لوگو های ترکیبی است  در نتیجه از  میان انواع لوگو  متناسب ترین سبک نسبت به کار خود را انتخاب کنید. به جز این سه سبک اصلی سبک های دیگر نیز وجود دارد که زیر مجموعه این سبک ها میباشد که یکی از آن ها لوگو های سه بعدی است .
سبک ترکیبی در طراحی لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here